Home / Crystals / ECS-98.3-20-20BM-TR
minImg
ECS-98.3-20-20BM-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-98.3-20-20BM-TR
Description:
CRYSTAL 9.8304MHZ 20PF SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-98.3-20-20BM-TR.
ECS-98.3-20-20BM-TR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-98.3-20-20BM-TR Specification
Mfr ECS Inc.
Type MHz Crystal
Series CSM-8M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 9.8304 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms