Home / Crystals / ECS-102.4-18-5PXEN
minImg
ECS-102.4-18-5PXEN
ECS Inc.
Product No:
ECS-102.4-18-5PXEN
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 10.2400MHZ 18PF SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-102.4-18-5PXEN.
ECS-102.4-18-5PXEN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-102.4-18-5PXEN Specification
Mfr ECS Inc.
Type MHz Crystal
Series CSM-7X
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 10.24 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms