Home / Crystals / ECS-49-20-19A-TR
minImg
ECS-49-20-19A-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-49-20-19A-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF SMD
In Stock : 2025
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-49-20-19A-TR.
ECS-49-20-19A-TR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-49-20-19A-TR Specification
Mfr ECS Inc.
Type MHz Crystal
Series ECX-19A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Frequency 4.9152 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms