ZTT-12.00MT
ECS Inc.
Product No:
ZTT-12.00MT
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
CERAMIC RES 12.0000MHZ 30PF T/H
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ZTT-12.00MT.
ZTT-12.00MT Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ZTT-12.00MT Specification
Mfr ECS Inc.
Type Ceramic
Height 0.394" (10.00mm)
Series ZTT
Package Bulk
Features Built in Capacitor
Frequency 12 MHz
Impedance 25 Ohms
Capacitance 30 pF
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C