Home / Resonators / ECS-CR2-12.00-A-TR
minImg
ECS-CR2-12.00-A-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-CR2-12.00-A-TR
Description:
CERAMIC RES 12.0000MHZ SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-CR2-12.00-A-TR.
ECS-CR2-12.00-A-TR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-CR2-12.00-A-TR Specification
Mfr ECS Inc.
Type Ceramic
Height 0.059" (1.50mm)
Series CR2
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Frequency 12 MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1512 (3731 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C