ZTA-16.00MX
ECS Inc.
Product No:
ZTA-16.00MX
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
CERAMIC RES 16.0000MHZ T/H
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ZTA-16.00MX.
ZTA-16.00MX Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ZTA-16.00MX Specification
Mfr ECS Inc.
Type Ceramic
Height 0.394" (10.00mm)
Series ZTA
Package Bulk
Features -
Frequency 16 MHz
Impedance 30 Ohms
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C