VHK150W-Q48-S12-DIN
CUI Inc.
Product No:
VHK150W-Q48-S12-DIN
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 150W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for VHK150W-Q48-S12-DIN.
VHK150W-Q48-S12-DIN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
VHK150W-Q48-S12-DIN Specification
Mfr CUI Inc.
Series VHK150W-DIN (150W)
Package Box
Efficiency 88%
Input Type DC
Applications -
Power (Watts) 150W
Product Status Active
Approval Agency CE
Size / Dimension 4.23" L x 4.01" W x 2.07" H (107.4mm x 101.9mm x 52.6mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number VHK150W
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Output (Max) 12.5A
DC Voltage - Input (Max) 75V
DC Voltage - Input (Min) 18V