AE10-EW-S9-DIN
CUI Inc.
Product No:
AE10-EW-S9-DIN
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 9V 10W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE10-EW-S9-DIN.
AE10-EW-S9-DIN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE10-EW-S9-DIN Specification
Mfr CUI Inc.
Series AE10-EW-DIN (10W)
Package Tray
Features -
Efficiency 76%
Input Type DC
Applications -
Power (Watts) 10W
Product Status Active
Approval Agency CE
Size / Dimension 3.78" L x 2.13" W x 1.44" H (96.1mm x 54.0mm x 36.6mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number AE10-EW
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 1.11A
DC Voltage - Input (Max) 1000V
DC Voltage - Input (Min) 100V