Home / Through Hole Resistors / USF371-25.0M-0.1%-5PPM
minImg
USF371-25.0M-0.1%-5PPM
Caddock Electronics Inc.
Product No:
USF371-25.0M-0.1%-5PPM
Description:
RES 25M OHM 0.1% 3/4W RADIAL
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for USF371-25.0M-0.1%-5PPM.
USF371-25.0M-0.1%-5PPM Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
USF371-25.0M-0.1%-5PPM Specification
Mfr Caddock Electronics Inc.
Series USF
Package Bulk
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 25 MOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 1.500" L x 0.075" W (38.10mm x 1.91mm)
Height - Seated (Max) 0.520" (13.21mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
USF371-25.0M-0.1%-5PPM Datasheet:
pdf.png
USF371-25.0M-0.1%-5PPM FAQ
1. How to purchase USF371-25.0M-0.1%-5PPM from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for USF371-25.0M-0.1%-5PPM?
4. Are the price and inventory display of USF371-25.0M-0.1%-5PPM accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for USF371-25.0M-0.1%-5PPM?
9. What should I do if I do not receive technical support from USF371-25.0M-0.1%-5PPM in time?
USF371-25.0M-0.1%-5PPM Related Parts