UGP1E101MNN1012
Chinsan (Elite)
Product No:
UGP1E101MNN1012
Manufacturer:
Chinsan (Elite)
Description:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V T/H
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for UGP1E101MNN1012.
UGP1E101MNN1012 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
UGP1E101MNN1012 Specification
Mfr Chinsan (Elite)
Type Polymer
Series UGP
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ High Frequency 4.32 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm