UPE0J101MNN6308
Chinsan (Elite)
Product No:
UPE0J101MNN6308
Manufacturer:
Chinsan (Elite)
Description:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V T/H
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for UPE0J101MNN6308.
UPE0J101MNN6308 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
UPE0J101MNN6308 Specification
Mfr Chinsan (Elite)
Type Polymer
Series UPE
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm