SLE30B6V
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLE30B6V
Description:
SLE30 EXPERT SERIES: TEACH MODE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SLE30B6V.
SLE30B6V Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SLE30B6V Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SLE30
Package Box
Mounting Type Chassis Mount
Response Time 500µs
Package / Case Module, Wire Leads, Slot Type
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Base Product Number SLE30B6
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -20°C ~ 70°C