SL10VB6VY
Banner Engineering Corporation
Product No:
SL10VB6VY
Description:
SL10 SERIES: SLOT SENSORSLOT
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SL10VB6VY.
SL10VB6VY Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SL10VB6VY Specification
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SL10
Package Box
Mounting Type Chassis Mount
Response Time 1ms
Package / Case Module, Wire Leads, Slot Type
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Base Product Number SL10VB6
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Operating Temperature -40°C ~ 70°C