RQB-100Y54C
Bel Power Solutions
Product No:
RQB-100Y54C
Description:
DC-DC,14-160V INPUT, 54V/1.85A O
In Stock : 18
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RQB-100Y54C.
RQB-100Y54C Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RQB-100Y54C Specification
Package Tray
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Efficiency 90%
Applications ITE (Commercial), Railway
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 100 W
Control Features -
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 1.00" H (57.9mm x 36.8mm x 25.4mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 54V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Input (Min) 14V
Current - Output (Max) 1.85A