PYBE30-Q48-S15-DIN
CUI Inc.
Product No:
PYBE30-Q48-S15-DIN
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 30W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PYBE30-Q48-S15-DIN.
PYBE30-Q48-S15-DIN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PYBE30-Q48-S15-DIN Specification
Mfr CUI Inc.
Series PYBE30 (30W)
Package Tray
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Efficiency 89%
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 30W
Product Status Active
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, UL
Standard Number 55024; 55032 Class A; 60950-1
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 0.87" H (76.0mm x 31.5mm x 22.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PYBE30
Voltage - Isolation 1.5 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Current - Output (Max) 2A
DC Voltage - Input (Max) 75V
DC Voltage - Input (Min) 18V