PYB30-Q48-T512
CUI Inc.
Product No:
PYB30-Q48-T512
Description:
DC DC CONVERTER 5V +/-12V 30W
In Stock : 1080
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PYB30-Q48-T512.
PYB30-Q48-T512 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PYB30-Q48-T512 Specification
Mfr CUI Inc.
Type Isolated Module
Series PYB30 (30W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 88%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 30 W
Package / Case 7-DIP Module
Product Status Active
Control Features Enable, Active High
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.47" H (50.8mm x 40.6mm x 11.8mm)
Number of Outputs 3
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Base Product Number PYB30
Voltage - Isolation 1.5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 18V
Current - Output (Max) 3A, 625mA, 625mA