PYB20-Q48-D12-DIN
CUI Inc.
Product No:
PYB20-Q48-D12-DIN
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 20W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PYB20-Q48-D12-DIN.
PYB20-Q48-D12-DIN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PYB20-Q48-D12-DIN Specification
Mfr CUI Inc.
Series PYB20-DIN (20W)
Package Tray
Efficiency 86%
Input Type DC
Applications -
Power (Watts) 20W
Product Status Obsolete
Approval Agency EN
Standard Number 55024; 55032 Class A
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 0.87" H (76.0mm x 31.5mm x 22.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PYB20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Output (Max) 834mA, 834mA
DC Voltage - Input (Max) 75V
DC Voltage - Input (Min) 18V