PYB15-Q24-S24-H-DIN
CUI Inc.
Product No:
PYB15-Q24-S24-H-DIN
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 15W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PYB15-Q24-S24-H-DIN.
PYB15-Q24-S24-H-DIN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PYB15-Q24-S24-H-DIN Specification
Mfr CUI Inc.
Series PYB15-DIN (15W)
Package Tray
Efficiency 88%
Input Type DC
Applications -
Power (Watts) 15W
Product Status Obsolete
Approval Agency EN, IEC
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 1.03" H (76.0mm x 31.5mm x 26.1mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Output (Max) 625mA
DC Voltage - Input (Max) 36V
DC Voltage - Input (Min) 9V