PWR221T-50-R500F
Bourns Inc.
Product No:
PWR221T-50-R500F
Description:
RES 0.5 OHM 1% 50W TO220-2
In Stock : 70
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PWR221T-50-R500F.
PWR221T-50-R500F Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PWR221T-50-R500F Specification
Mfr Bourns Inc.
Series PWR221T-50
Package Tube
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 500 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 50W