PQDE6W-Q110-D12-DIN
CUI Inc.
Product No:
PQDE6W-Q110-D12-DIN
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 6W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PQDE6W-Q110-D12-DIN.
PQDE6W-Q110-D12-DIN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PQDE6W-Q110-D12-DIN Specification
Mfr CUI Inc.
Series PQDE6W-Q110 (6W)
Package Tray
Features -
Efficiency 84%
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 6W
Product Status Active
Approval Agency CE
Standard Number 62368-1
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 1.02" H (76.0mm x 31.5mm x 25.8mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PQDE6W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Current - Output (Max) 250mA, 250mA
DC Voltage - Input (Max) 160V
DC Voltage - Input (Min) 40V