PMMK320S-36D
Astrodyne TDI
Product No:
PMMK320S-36D
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
320W Medical Grade Enclosed DIN
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PMMK320S-36D.
PMMK320S-36D Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PMMK320S-36D Specification
Mfr Astrodyne TDI
Series PMMK320S (320W)
Package Tape & Box (TB)
Features Adjustable Output, Universal Input
Efficiency 81%
Input Type AC
Applications Medical
Power (Watts) 322W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cURus, UL
Standard Number 60601-1
Size / Dimension 8.03" L x 3.86" W x 1.57" H (204.0mm x 98.0mm x 39.9mm)
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 36V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 5.656 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 8.9A