PMK150D-CD
Astrodyne TDI
Product No:
PMK150D-CD
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
150W Dual Output Enclosed with D
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PMK150D-CD.
PMK150D-CD Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PMK150D-CD Specification
Mfr Astrodyne TDI
Series PMK150D (150W)
Package Tape & Box (TB)
Features Adjustable Output, Universal Input
Efficiency 75%
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 168W
Product Status Active
Approval Agency cURus
Standard Number 60950-1
Number of Outputs 2
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 7A, 3.5A