Home / DC DC Converters / PHV12-0.5K10000NR
minImg
PHV12-0.5K10000NR
Bellnix Co., Ltd.
Product No:
PHV12-0.5K10000NR
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
Description:
DC DC CONVERTER -500V 5W
In Stock : 48
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PHV12-0.5K10000NR.
PHV12-0.5K10000NR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PHV12-0.5K10000NR Specification
Mfr Bellnix Co., Ltd.
Type High Voltage - Non-Isolated Module
Series PHV (5W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Efficiency 72%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 5 W
Package / Case 7-DIP Module
Product Status Active
Approval Agency -
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 2.36" L x 1.57" W x 0.79" H (60.0mm x 40.0mm x 20.0mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 -500V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number PHV12
Operating Temperature -10°C ~ 50°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Input (Min) 10.8V
Current - Output (Max) 10mA