PDRB-45-12
CUI Inc.
Product No:
PDRB-45-12
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 48W
In Stock : 56
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PDRB-45-12.
PDRB-45-12 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PDRB-45-12 Specification
Mfr CUI Inc.
Series PDRB-45 (45W)
Package Box
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Efficiency 87%
Input Type AC or DC
Applications ITE (Commercial)
Power (Watts) 48W
Product Status Active
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV
Standard Number 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Size / Dimension 4.04" L x 1.36" W x 4.96" H (102.5mm x 34.5mm x 126.0mm)
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PDRB-45
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max) 4A
DC Voltage - Input (Max) 370V
DC Voltage - Input (Min) 127V