MSMA2512R0220FGN
Eaton - Electronics Division
Product No:
MSMA2512R0220FGN
Package:
2512
Description:
RES 0.022 OHM 1% 3W 2512
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MSMA2512R0220FGN.
MSMA2512R0220FGN Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MSMA2512R0220FGN Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Series MSMA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 22 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±50ppm/°C