CHSA2512R0030F
Eaton - Electronics Division
Product No:
CHSA2512R0030F
Package:
2512
Description:
RES 0.003 OHM 1% 4W 2512
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CHSA2512R0030F.
CHSA2512R0030F Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CHSA2512R0030F Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Series CHSA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 3 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 4W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (0.98mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±50ppm/°C