MP925-82.0K-1%
Caddock Electronics Inc.
Product No:
MP925-82.0K-1%
Package:
TO-220
Description:
RES 82K OHM 1% 25W TO220
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MP925-82.0K-1%.
MP925-82.0K-1% Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MP925-82.0K-1% Specification
Mfr Caddock Electronics Inc.
Series Kool-Pak®MP900
Package Tube
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance ±1%
Resistance 82 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 25W
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Product Status Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.650" (16.52mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package TO-220
Temperature Coefficient -20/ +80ppm/°C
MP925-82.0K-1% Datasheet:
pdf.png
MP925-82.0K-1% FAQ
1. How to purchase MP925-82.0K-1% from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for MP925-82.0K-1%?
4. Are the price and inventory display of MP925-82.0K-1% accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for MP925-82.0K-1%?
9. What should I do if I do not receive technical support from MP925-82.0K-1% in time?
MP925-82.0K-1% Related Parts