MP915-0.030-5%
Caddock Electronics Inc.
Product No:
MP915-0.030-5%
Package:
TO-126
Description:
RES 0.03 OHM 5% 15W TO126
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MP915-0.030-5%.
MP915-0.030-5% Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MP915-0.030-5% Specification
Mfr Caddock Electronics Inc.
Series Kool-Pak®MP900
Package Tube
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance ±5%
Resistance 30 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 15W
Package / Case TO-126-2
Product Status Active
Size / Dimension 0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.450" (11.44mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package TO-126
Temperature Coefficient 0/ +300ppm/°C
MP915-0.030-5% Datasheet:
pdf.png
MP915-0.030-5% FAQ
1. How to purchase MP915-0.030-5% from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for MP915-0.030-5%?
4. Are the price and inventory display of MP915-0.030-5% accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for MP915-0.030-5%?
9. What should I do if I do not receive technical support from MP915-0.030-5% in time?
MP915-0.030-5% Related Parts