HDR100IMP08F-G-V-ST
Chip Quik Inc.
Product No:
HDR100IMP08F-G-V-ST
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Description:
0.1" 8 PIN VERTICAL FEMALE STACK
In Stock : 301
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for HDR100IMP08F-G-V-ST.
HDR100IMP08F-G-V-ST Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
HDR100IMP08F-G-V-ST Specification
Mfr Chip Quik Inc.
Style Board to Board
Series -
Package Bulk
Features -
Termination Solder
Applications -
Contact Type Female Socket
Contact Shape Square
Mounting Type Through Hole
Connector Type Header
Fastening Type Push-Pull
Number of Rows 1
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)