GMC45CG153G50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC45CG153G50NT
Description:
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1825
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GMC45CG153G50NT.
GMC45CG153G50NT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
GMC45CG153G50NT Specification
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.248" W (4.50mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C