GMC31CG472G50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC31CG472G50NT
Description:
CAP1206 COG 4700PF 2% 50V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GMC31CG472G50NT.
GMC31CG472G50NT Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
GMC31CG472G50NT Specification
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C