GMC31CG242J25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
GMC31CG242J25NT
Description:
CAP CER 2400PF 25V C0G/NP0 1206
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for GMC31CG242J25NT.
GMC31CG242J25NT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
GMC31CG242J25NT Specification
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Series GMC
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Capacitance 2400 pF
Applications General Purpose
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C