Home / Resonators / ECS-SR1-3.58-B-TR
minImg
ECS-SR1-3.58-B-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-SR1-3.58-B-TR
Description:
CERAMIC RES 3.5800MHZ 30PF SMD
In Stock : 2612
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-SR1-3.58-B-TR.
ECS-SR1-3.58-B-TR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-SR1-3.58-B-TR Specification
Mfr ECS Inc.
Type Ceramic
Height 0.087" (2.20mm)
Series ECS-SR1-B
Package Tape & Reel (TR)
Features Built in Capacitor
Frequency 3.58 MHz
Capacitance 30 pF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.295" L x 0.130" W (7.50mm x 3.30mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C