Home / Resonators / ECS-SDR1-3150-TR
minImg
ECS-SDR1-3150-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-SDR1-3150-TR
Description:
SAW RES 315.0000MHZ SMD
In Stock : 798
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-SDR1-3150-TR.
ECS-SDR1-3150-TR Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-SDR1-3150-TR Specification
Mfr ECS Inc.
Type SAW
Height 0.059" (1.50mm)
Series ECS-SDR1
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Frequency 315 MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±75kHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C