ECS-75SMF45A7.5B
ECS Inc.
Product No:
ECS-75SMF45A7.5B
Description:
MONO XTAL 45MHZ 4P 4DB SMD
In Stock : 120
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-75SMF45A7.5B.
ECS-75SMF45A7.5B Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-75SMF45A7.5B Specification
Mfr ECS Inc.
Ripple 1dB
Series ECS-75SMF
Package Tape & Reel (TR)
Bandwidth 7.5 kHz
Impedance 350 Ohms
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss 4dB
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Number of Poles 4
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency - Center 45 MHz
Operating Temperature -30°C ~ 80°C