ECS-10.7-30B
ECS Inc.
Product No:
ECS-10.7-30B
Description:
MONO XTAL 10.7MHZ 4P 2PC 2.5DB
In Stock : 67
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ECS-10.7-30B.
ECS-10.7-30B Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ECS-10.7-30B Specification
Mfr ECS Inc.
Ripple 1dB
Series MCF
Package Bulk
Bandwidth 30 kHz
Impedance 5.5 kOhms
Height (Max) 0.441" (11.20mm)
Mounting Type Through Hole
Insertion Loss 2.5dB
Package / Case HC-49/U
Product Status Active
Number of Poles 4
Size / Dimension 0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm)
Frequency - Center 10.7 MHz
Operating Temperature -20°C ~ 70°C