CR5410-150
CR Magnetics Inc.
Product No:
CR5410-150
Description:
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CR5410-150.
CR5410-150 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CR5410-150 Specification
Mfr CR Magnetics Inc.
Output Ratiometric, Voltage
Series CR5400
Package Bulk
Accuracy ±1%
Frequency DC ~ 4kHz
Linearity -
Sensitivity -
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Polarization Bidirectional
For Measuring AC/DC
Mounting Type DIN Rail, Panel
Response Time -
Package / Case Module
Product Status Active
Voltage - Supply 24V
Current - Sensing 150A
Number of Channels 1
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Current - Supply (Max) 40mA