CR4120S-20
CR Magnetics Inc.
Product No:
CR4120S-20
Description:
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CR4120S-20.
CR4120S-20 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CR4120S-20 Specification
Mfr CR Magnetics Inc.
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Series CR4100
Package Bulk
Accuracy ±0.5%
Frequency 20Hz ~ 5kHz
Product Status Active
Voltage - Supply 24V
Current - Sensing 20A
Number of Channels 1
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Current - Supply (Max) 40mA