CR4480-30
CR Magnetics Inc.
Product No:
CR4480-30
Description:
SENSOR CURRENT XFMR 30A AC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CR4480-30.
CR4480-30 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CR4480-30 Specification
Mfr CR Magnetics Inc.
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Series CR4400
Package Bulk
Accuracy ±0.5%
Frequency 50Hz ~ 400Hz
Product Status Active
Voltage - Supply 24V
Current - Sensing 30A
Number of Channels 3
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Current - Supply (Max) 120mA