CMF-SDP35-2
Bourns Inc.
Product No:
CMF-SDP35-2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
PTC RESET FUSE 230V 110MA 4SMD
In Stock : 1400
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CMF-SDP35-2.
CMF-SDP35-2 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CMF-SDP35-2 Specification
Mfr Bourns Inc.
Type Ceramic
Series CMF-SDP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Lead Spacing -
Time to Trip 60 ms
Current - Max 4.6 A
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Max 230V (600V Int)
Package / Case 4-SMD Cube
Product Status Active
Approval Agency -
Thickness (Max) 0.453" (11.50mm)
Size / Dimension 0.433" L x 0.354" W (11.00mm x 9.00mm)
Base Product Number CMF-SD
Current - Trip (It) 230 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Resistance - 25°C (Typ) 35 Ohms
Current - Hold (Ih) (Max) 110 mA