CMF-SDP10A-2
Bourns Inc.
Product No:
CMF-SDP10A-2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
PTC RESET FUSE 230V 150MA 4SMD
In Stock : 3597
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CMF-SDP10A-2.
CMF-SDP10A-2 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CMF-SDP10A-2 Specification
Mfr Bourns Inc.
Type Ceramic
Series CMF-SDP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Lead Spacing -
Time to Trip 3.8 s
Current - Max 1 A
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Max 230V (250V Int)
Package / Case 4-SMD Cube
Product Status Active
Approval Agency -
Thickness (Max) 0.402" (10.20mm)
Size / Dimension 0.344" L x 0.283" W (8.75mm x 7.20mm)
Base Product Number CMF-SD
Current - Trip (It) 360 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Resistance - 25°C (Typ) 10 Ohms
Current - Hold (Ih) (Max) 150 mA