CC32/4SA480-60HZ
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CC32/4SA480-60HZ
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
RLY CONT 4P 480V 60HZ NO AUX
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CC32/4SA480-60HZ.
CC32/4SA480-60HZ Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CC32/4SA480-60HZ Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series CC
Package Bulk
Features Auxiliary Contacts
Coil Power -
Coil Voltage 480VAC
Contact Form 4PST-NO (4 Form A)
Operate Time 12 ms
Release Time 4 ms
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material -
Switching Voltage 690VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Base Product Number CC32/4
Must Operate Voltage 408 VAC
Must Release Voltage 144 VAC
Operating Temperature -5°C ~ 60°C
Contact Rating (Current) 32 A