CC130SA110
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CC130SA110
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
3P CONT S 110V 50/60HZ 2NO2NC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for CC130SA110.
CC130SA110 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
CC130SA110 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series CC
Package Bulk
Features Auxiliary Contacts
Coil Power -
Coil Voltage 110VAC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Operate Time 20 ms
Release Time 60 ms
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Active
Coil Resistance -
Contact Material -
Switching Voltage 690VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Base Product Number CC130S
Must Operate Voltage 93.5 VAC
Must Release Voltage 33 VAC
Operating Temperature -5°C ~ 60°C
Contact Rating (Current) 130 A