BULK-RS-E60-434
USA Sealing
Product No:
BULK-RS-E60-434
Description:
EPDM Rubber Strip - 60A - 1/8" T
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BULK-RS-E60-434.
BULK-RS-E60-434 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
BULK-RS-E60-434 Specification
Mfr USA Sealing
Color Black
Shape Strip
Width 6.000" (152.40mm)
Length 10.0' (3.1m)
Series -
Package Tape & Box (TB)
Features -
Material EPDM
Thickness 0.125" (3.18mm) 1/8"
Product Status Active
Operating Temperature -34°C ~ 121°C