BULK-RB-N70FDA-5
USA Sealing
Product No:
BULK-RB-N70FDA-5
Manufacturer:
USA Sealing
Description:
FDA Neoprene Rubber Ball - 70A -
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for BULK-RB-N70FDA-5.
BULK-RB-N70FDA-5 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
BULK-RB-N70FDA-5 Specification
Mfr USA Sealing
Color White
Shape Ball
Series -
Package Tape & Box (TB)
Diameter 0.500" (12.70mm)
Features Food Grade
Material Neoprene
Product Status Active
Operating Temperature -34°C ~ 121°C