AZ987-1A-24DET
American Zettler
Product No:
AZ987-1A-24DET
Manufacturer:
American Zettler
Description:
30A AUTOMOTIVE RELAY
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AZ987-1A-24DET.
AZ987-1A-24DET Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
AZ987-1A-24DET Specification
Mfr American Zettler
Series AZ987
Package Box
Features Sealed - Fully
Coil Type Non Latching
Coil Power -
Coil Voltage 24VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Operate Time 4 ms
Release Time 2 ms
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Switching Voltage 16VDC - Max
Termination Style PC Pin
Must Operate Voltage -
Must Release Voltage 3 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Contact Rating (Current) 30 A