Home / RF Antennas / APAES915R6460C16-T
minImg
APAES915R6460C16-T
Abracon LLC
Product No:
APAES915R6460C16-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
RF ANT 915MHZ CER PATCH PIN ADH
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for APAES915R6460C16-T.
APAES915R6460C16-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
APAES915R6460C16-T Specification
Mfr Abracon LLC
Gain 3.5dBic
VSWR 1.5
Series APAE
Package Tray
Features -
Return Loss -10dB
Termination Pin
Antenna Type Ceramic Patch
Applications -
Height (Max) 0.236" (6.00mm)
Mounting Type Adhesive
Product Status Active
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Number of Bands 1
Ingress Protection -
RF Family/Standard -
Frequency (Center/Band) 915MHz