Home / RF Antennas / AEACAC053010-S433
minImg
AEACAC053010-S433
Abracon LLC
Product No:
AEACAC053010-S433
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
In Stock : 37
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AEACAC053010-S433.
AEACAC053010-S433 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AEACAC053010-S433 Specification
Mfr Abracon LLC
Gain 2dBi
VSWR 2
Series AEAC
Package Bulk
Features -
Power - Max 10 W
Return Loss -
Termination SMA Male
Antenna Type Whip, Straight
Applications ISM, LoRa, Sigfox, Wi-Fi
Height (Max) 2.102" (53.40mm)
Mounting Type Connector Mount
Product Status Active
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
RF Family/Standard General ISM, WiFi
Frequency (Center/Band) 433MHz