AE70B9056
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE70B9056
Description:
70 MHZ BAND PASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE70B9056.
AE70B9056 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE70B9056 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Series -
Package Box
Bandwidth 20MHz
Frequency 70MHz Center
Filter Type Band Pass
Height (Max) 0.400" (10.16mm)
Mounting Type Surface Mount
Insertion Loss -
Package / Case 16-SMD Module
Product Status Active
Size / Dimension 1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)