AE55B5308
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE55B5308
Description:
55 MHZ LC BANDPASS FILTER
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for AE55B5308.
AE55B5308 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
AE55B5308 Specification
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 0.1dB
Series -
Package Box
Bandwidth 15MHz
Frequency 55MHz Center
Filter Type Band Pass
Height (Max) 1.000" (25.40mm)
Mounting Type Chassis Mount
Insertion Loss 1.5dB
Package / Case Module, SMA Connectors
Product Status Active
Size / Dimension 2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)